Sunday, September 19
Shadow

कहिल्यै पनि नछुनुहोस् आफ्नै श्रीमतीका पनि यी अं’ग नत्र जीन्दगी

धा र्मिक शा स्त्रअनु सार महि लालाई ल क्ष्मीको रुपमा मान्ने चलन छ । यसैले तपाईकी श्री मती नै घरकी ल क्ष्मी हुन् । मानव सभ्यताको सुरुवाती सृष्टि कर्ता नै महि ला हुन् । स्त्री वर्ग अगाडी थिएन् भने मानव सभ्यता जहाँ थियो त्यहि रहन्थ्यो होला । हि न्दु धर्ममा महि लालाई ठूलो भूमिका दिइएको छ ।

त्यसकारण महिलाई भगावानका विभिन्न रुप दिएर पू जा गर्ने गरिन्छ । वेद तथा धा र्मिक ग्र न्थहरुमा महि लाका केही अं ग पु रुषले छुन नहुने भन्ने उल्लेख रहेको छ । महि लाहरुको नाभीलाई धर्मशास्त्रमा पवित्र मानिएको छ । पुरु षहरुले महि लाको नाभी कहिल्यै छुन नहुने बताएको छ ।

नाभी प बित्र भएकोले माता काली वि राजमान भइ बसेको हुँदा पुरु षहरुले नाभी छोएमा काली माता क्रो धित हुने धर्म शा स्त्रमा विश्वास रहेको छ । काली माताको रिसलाई कसैले थेग्न नसक्ने भएकोले यसको परिणाम पनि निकै अनिष्ट हुने र काली मातालाई रिसमा पार्दा जीवन भर दुख कष्ट झेल्नु पर्ने उल्लेख छ । आफ्नो श्रीमती होस् वा प्रेमीका कसैको पनि नाभी छुन नहुने ।

यो पनि पढ्नुहोस

नुहाउने क्रममा हामी प्राय गल्ति गरिरहेका हुन्छौं जसले हाम्रो स्किन तथा कपाल को स्वास्थ्यलाई नकारात्मक असर गरेको हुन्छ । अनुहारको छाला निकै सेन्सेटिभ हुने गर्छ । फोर्सले आएको पानी, अति तातो वा अति चिसो पानीले अनुहार वा आँखालाई हानी पुर्याउँछ । अति तातो वा चिसो पानीले अनुहारको छाला र आँखालाई मात्र नभई कपालको टिस्युजलाई हानी पुर्याउँछ ।

जसले कपाल झर्ने समस्या आउन सक्छ । साथै कपालको जरामा समेत असर पुगी बाक्लो कपाल पातलिने हुन्छ । अनुहारको छालामा पनि यसको असर यति पर्छ कि जसको कारण छालाको शक्ति शुन्य हुन सक्छ यसै कारण छाला सुक्खा हुन्छ । धेरै समय पानीसँग खेल्नु हुन्न । यसले छालाको म्वाइस्चर कम गर्छ जसको कारण छाला ड्राई बन्छ ।

यसै कारण चिल्लो छाला पनि सुक्खा बन्छ । जाडोको समयमा झैँ छाला फुट्ने समस्या हुन सक्छ । नुहाएपछी पुछ्ने तौलिया वा बडी स्क्रभर हामीले बाथरुममै राख्ने गर्नु हुन्न । कतिपय ट्वाइलेटसमेत भएको एटेच बाथरुममा झन् यस्तो तौलिया राख्नै हुन्न । यस्तो अवस्थामा नुहाएपछी सरिर पुछ्ने तौलियामा बिभिन्न ब्याक्टेरिया हुन सक्छन् । जसले हाम्रो छालामा बिभिन्न समस्या आउन सक्छन ।

Spread the love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!