Що возять китайці у величезних поліетиленових пакетах?

Китайці-особлива нація, яка не перестає дивувати весь світ своїми досягненнями в області високих технологій. Але, виявляється, не меншою винахідливістю відрізняються і бідні жителі Піднебесної. Щоб трохи поліпшити власне життя вони йдуть на такі несподівані вчинки, які будь-якого іноземця приведуть в ступор, що межує з жахом. На фотографіях і при подорожі по різних провінціях Китаю можна помітити дивовижну картину: китайців, що везуть або несуть величезні, явно чимось надуті поліетиленові пакети.

За формою вони нагадують сосиски, але тільки величезних розмірів. Середні параметри такого засобу перенесення: 6 м Довжина, 1 м ширина. Їх перевозять на велосипедах, мопедах, моторолерах і власних плечах. Розсудливій людині, побачивши такого китайця з величезним «цепеліном», варто відійти (а краще від’їхати) якнайдалі. Справа в тому, що в подібній «тарі» китайці перевозять природний газ. «Навіщо вони це роблять? — відразу приходить питання в голову звичайної людини. — Це ж вкрай небезпечно».

Дійсно, подібна перевезення газу небезпечна настільки, що межує з безумством! При найменшій дірочці в тарі, випадковому розриві мішка при русі або сильному струшуванні можливий витік і тут вже не хто не застрахований від випадкового загоряння і вибуху. Навіть відомі сумні наслідки, від такого ризикового транспортування. Незважаючи на це китайці продовжують ризикувати життям в прямому сенсі слова. Змушує їх це робити глибока бідність.

У віддалених від великих міст провінціях сільські жителі продовжують заробляти на життя важкою фізичною працею. Багато з них живуть не тільки без гарячої води і газу, але і з перебоями в електриці. Щоб хоч якось полегшити своє існування, китайці привозять до будинків газ в подібних «цепелінах». Зрозуміло, настільки небезпечна справа не схвалюється державою.

Тим більше що всі перевізники просто крадуть газ з магістральних мереж. Але знаючи важке становище особливо бідних провінцій, людей не піддають покаранням. Державна скарбниця при цьому втрачає не мільйони доларів щорічно. Не всі китайці «врізаються» в газопроводи самостійно. Існують особливі групи, які заробляють гроші, організувавши незаконний відбір газу за допомогою спеціального обладнання.

Звичайному китайцеві залишається тільки під’їхати з мішком, під’єднати до нього спеціально відведений шланг і відкрити вентиль. «Пузир» вміщує майже 10 л газу, що не так вже й мало для однієї сім’ї. Для відкачування все заздалегідь обладнано, тому впоратися зі справою може будь-яка жінка. Китайці не можуть закачувати газ в металеві балони, оскільки в мережах він йде під низьким тиском. Тому народ знайшов вихід у формі поліетиленових ємностей.

Популярно таке піратство в селах, близьких до магістральних газопроводів і нафтових родовищ, де газ резервують для запуску видобувних машин. Робітники багато разів попереджали місцевих жителів про небезпеку таких «парканів», але безрезультатно. Працює такий «поліетиленовий балон» в господарстві не більше тижня. Після цього доводиться їхати за новою порцією. Вибухи трапляються не тільки по дорозі, але і вдома: при невмілому приєднанні плити до мішка або перепаді тиску в газопроводі (якщо «врізка» проведена безпосередньо в нього).

Часто опіки отримують жінки, які більше пов’язані з приготуванням їжі на газу. Традиція «газових мішків» залишилася в Китаї ще з 20-х років. Тоді навіть вулицями Пекіна ходили автобуси з гумовими мішками на даху, які заповнювали газом зі стаціонарних газогенераторів. У розвинених районах країни все це давно пішло в минуле, а ось в найбідніших провінціях трансформувалося в небезпечний і незаконний промисел.

Те, що виглядає для стороннього спостерігача дивним і екзотичним заняттям, для деяких китайців є питанням виживання і комфортного існування цілих селищ. На цьому у мене всі друзі, пишіть вашу думку про такий спосіб транспортування в коментарях. Що ви про все це думаєте? А також підписуйтесь на канал justfun, якщо ви ще не з нами. Пока!

Spread the love

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*