Sunday, September 19
Shadow

फोक्सो बलियो राख्न भुलेर पनि नखानुहोस् यि ५ चिज

एजेन्सी । कोरोना भाइरसको दोस्रो लहरले सबैलाई चकित तुल्याएको छ । अस्पतालहरमा वेड छैन, र बिरामीहरूको परिवार अक्सिजन नपाएर चिन्तित छन् । यस्तो अवस्थामा यदि हामीले कोरोनाबाट टाढा रहनु छ भने हामीले आफ्नो शरीरलाई स्वस्थ राख्नु पर्छ, जसका लागि हाम्रो फोक्सो राम्रोसँग काम गर्न अति महत्त्वपूर्ण छ। कोरोनाले हाम्रो फोक्सोमा आ क्र म ण गर्दछ, त्यसैले हामीले हाम्रो फोक्सोको विशेष ध्यान राख्नु पर्छ। यसका लागि त्यहाँ केहि चीजहरू छन् जुन हामीले प्रयोग गर्नु हुँदैन। त्यसोभए यी कुराहरुको बारेमा थाहा पाउनुहोस्।

र क्सी : र क्सीले हाम्रो शरीरलाई जे भए पनि क्षति पुर्‍याउँछ। धेरै मात्रामा र क्सी को सेवनले हाम्रो फोक्सो र कलेजोमा नराम्रो असर पार्छ। यदि तपाईं पहिलेदेखि नै फोक्सोको रोगसँग संघर्ष गर्दै हुनुहुन्छ भने, त्यसो भए तपाईंले र क्सी को सेवनबाट अलग रहनु पर्छ।

बढी नुन : नुनले हाम्रो खानाको स्वाद बढाउँदछ, तर यदि तपाईं धेरै नुन खान्नुहुन्छ भने, यो तपाईंको फोक्सोको लागि धेरै खतरनाक हुन सक्छ। उच्च सोडियम आहारको कारण मानिसहरूमा दमको लक्षणहरू देखा पर्न थाल्छ। त्यसकारण हामीले अत्यधिक नुनको सेवन गर्नु हुँदैन।

फ्राइड खाना : तारेको खाना, हाम्रो स्वास्थ्यको लागि राम्रो ठानिदैन, किनकि यस्ता खानेकुराले सास फेर्न गाह्रो हुन सक्छ। साथै, मोटोपना पनि बढ्छ, जसको कारण यसले हाम्रो फोक्सोमा नराम्रो प्रभाव पार्छ। तसर्थ, हामीले भुटेको खाना खानु हुँदैन।

कोल्ड पेय : यदि तपाईं आफ्नो फोक्सोलाई स्वस्थ राख्न चाहानुहुन्छ भने तपाईले बिभिन्न प्रकारको सफ्ट पेय पदार्थ खानु हुँदैन र यदि तपाईं सफ्ट पेय पदार्थ पिउनुहुन्छ भने तपाईंले यसलाई टाढा बस्नुपर्दछ, किनभने यसमा चिनीको उच्च मात्रा हुन्छ। त्यहि समयमा, यदि एक व्यक्तिले हप्तामा पाँच भन्दा बढी सफ्ट ड्रिंक खान्छ, भने उनले पनि चाँडै ब्रोंकाइटिसको समस्याको सामना गर्नुपर्नेछ।

धुम्रपान : धूम्रपान प्याकेटमा यो पनि स्पष्ट रूपमा लेखिएको छ कि यो हाम्रो शरीर र फोक्सोको लागि ठीक छैन। यसको बावजुद धेरै मानिसहरू धूम्रपान गर्छन् र उनीहरूको शरीरलाई हानी गर्दछन्। धूम्रपानले सिधै हाम्रो फोक्सोलाई असर गर्छ, त्यसैले हामीले यसबाट अलग रहनु पर्छ।

Spread the love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!