Tuesday, September 21
Shadow

व्यवस्थापन डिप्रेशन, चिन्ता COVID-19 को बखत कठिन हुन सक्छ। यी १२ सल्लाहहरूले मद्दत गर्न सक्दछन्

प्रिस्क्रिप्शन डिप्रेसन र चिन्ताको लागि भरिन्छ २०२० मा।

महामारीको समयमा डिप्रेसन र चिन्ताको लक्षण बढ्दै गयो।

उदासी र चिन्ता लाग्ने औषधीहरूको लागतमा सहयोग गर्ने तरिकाहरू छन्।

महामारीको कारणले विश्वभरिका धेरै व्यक्तिहरूलाई मानसिक तनाव छ। र चिन्ता र उदासिनताका साथ बस्नेहरूका लागि, प्रभाव कठोर छ।

गुडआरएक्सको एक रिपोर्ट अनुसार २० मा डिप्रेसन र चिन्ता ड्रग्स को लागी एक भरपर्दो शिखर पुगेको छ।

१,००० अमेरिकीहरू जो चिन्ता वा उदासीनताले ग्रस्त छन् भन्ने पत्ता लाग्यो कि V 63 प्रतिशत मानिसहरूले आफ्नो चिन्ता वा उदासीनताका लक्षणहरू पहिलेको भन्दा COVID-१९ महामारीको अवधिमा “नराम्रो” वा “धेरै खराब” भएको बताएका थिए।

“आर्थिक असुरक्षा, पारिवारिक उथलपुथल, आघात, नोक्सान वा निश्चित रूपमा वर्तमान कोभिड १९ महामारी जस्ता तनावपूर्ण परिस्थितिबाट बाँच्नु अवश्य पनि उदासीनता र चिन्ताका बढ्दो लक्षणहरूको लागि ट्रिगर हुन सक्छ। मान्छेहरूले आफ्नो चिन्ता र / वा उदासीनता पहिले नै व्यवस्थित गर्नका लागि, जीवन तनावले स्वास्थ्यकर कार्यबाट नराम्रो मानसिक स्वास्थ्यमा सन्तुलन कम गर्न सक्छ, “गुडआरक्सका एक शोध वैज्ञानिक साशा गुट्टेन्टग, हेल्थलाइनलाई बताउँछिन्।

साइरालॉजी, मनोवैज्ञानिक र एडेलफि विश्वविद्यालयका प्राध्यापक डेबोरा सेरानी भन्छन कि नकारात्मक जीवनका घटनाहरू पहिलो स्थानमा छन् जुन फेरि चिन्ता र चिन्ता र उदासीनताको लक्षण झनै बिग्रन्छ।

गुडआरएक्स सर्वेक्षणमा, कोभिड १९ महामारी सम्बन्धी सबैभन्दा सामान्य रूपमा देखा परेका अनुभवहरू स्वस्थ र व्यायाम खाने प्रेरणाको साथ कठिनाई थिए, जुन डिप्रेसन र चिन्ताका लक्षणहरूलाई कम गर्नका लागि दुई महत्त्वपूर्ण कारकहरू हुन्।

“स f्कटको बेलामा आत्म-हेरचाह कायम गर्न सधैं गाह्रो हुन्छ। किनभने हामीमध्ये धेरै हाम्रो जीवनमा आगोलाई फैलिनबाट जोगाउन व्यस्त छौं, हामी सामान्यतया ध्यान दिएर खाने, व्यायाम गर्ने वा अन्य ईन्धन भरिने गतिविधिहरू अभ्यास गर्न थकित हुन्छौं, “सेराणीले भने।

उनी अरूलाई घरधन्दा सुम्पन, एक दिनमा धेरै बढी गर्ने कुरा सीमित राख्छिन्, र दिनको एउटा स्वयम् सुखदायक गतिविधि गर्ने वाचा गर्छिन्, जस्तो कि नुहाउने, चियाको कचौरा पिउने, झोला लिने, वा लामो सास फेर्न अभ्यास गर्ने। 5 मिनेट।

जब व्यायामको कुरा आउँछ, गुट्टेन्ट्यागले औंल्याए कि थोरै व्यायामले दिमागमा रसायनहरू छोड्दछ जुन स्वचालित रूपमा मुड सुधार गर्दछ।

“धेरै व्यक्तिहरूलाई उनीहरूको व्यायामका पूर्व-व्यायामहरू नियमित राख्न सम्भाव्य नहुन सक्छ, र त्यो ठीक छ। नियमित व्यायाम अझै पनि तपाईको मानसिक स्वास्थ्यको लागि लाभदायक हुन सक्छ, यो केहि सामान्य चीज हो यदि प्रत्येक दिन हिंड्नको लागि जाँदा वा yoga मिनेट लिनुपर्दा वा केही योग पोज गर्दछ। बगैंचा जस्तो रुचि व्यायाम को रूपमा पनि गणना गर्न सकिन्छ, “उनले भने।

जो स्वस्थ खाने छनौटहरू बनाउन गाह्रो भइरहेको छ, साना परिवर्तनको साथ शुरू विचार गर्नुहोस्।

“उदाहरणका लागि, यदि तपाई आफैंले घरमा खाना खानु भएको महसुस गर्नुहुन्छ भने, स्वस्थ नाश्ता विकल्पहरूमा स्टक गर्ने प्रयास गर्नुहोस् र अधिक पौष्टिक फाइदाहरूसहित प्राकृतिक विकल्पहरूको लागि प्रशोधित खाद्य पदार्थहरू बदल्न प्रयास गर्नुहोस्,” गुट्टेन्ट्यागले भने।

महामारीले ल्याउने सबै तनावको बाबजुद, COVID-१९ को बखत तपाईंको मानसिक स्वास्थ्य प्रबन्ध गर्न मद्दत गर्ने तरिकाहरू छन्। यी १२ सरल सुझावहरू विचार गर्नुहोस्:

१. राम्रो रातको निद्रा प्राप्त गर्नुहोस्

जबकि निद्रा प्राथमिकता सधैं सजिलो हुँदैन, Guttentag भन्छ यो यो कल्याणको लागि महत्वपूर्ण छ।

“यदि चिन्ता वा उदासिनताले तपाईंको निद्रामा असर गरिरहेको छ भने, तपाईंको क्याफिन, मदिरा र निकोटीन सेवन सीमित राख्नुहोस्, सुत्ने समय तालिका बनाउनुहोस्, र रमाइलो गतिविधि पत्ता लगाउनुहोस् – जस्तै पढ्ने, जर्नलि, गर्ने वा शान्त संगीत सुन्नुहोस् – तपाईंको मस्तिष्क ओछ्यान अघि ढिलो गर्न, ” उनले भनिन्।

२. दिनचर्या राख्नुहोस्

नियमित तवरले निद्रा, खाने समय, व्यायाम, र कार्यको लागि तनाव व्यवस्थापन गर्न मद्दत गर्दछ।

“अध्ययनले हामीलाई बताउँछ कि जब हामी दर्दनाक वा तनावपूर्ण समयमा एक कार्यक्रममा राख्छौं, हामी अझ राम्ररी सामना गर्छौं,” सेराणीले भनिन्।

कृतज्ञता र मानसिकता अभ्यास गर्नुहोस्

चुनौतीपूर्ण समयमा, कृतज्ञ हुन सक्ने तरिकाहरू पत्ता लगाउँदा यसले सामना गर्न मद्दत गर्दछ।

“जब हामी हाम्रो जीवनमा राम्रा चीजहरूको ध्यान दिन्छौं, यसले सेरोटोनिन र डोपामाइनको राम्रो हर्मोनलाई समेट्छ।”

उदासीनता, चिन्ता र तनावसँग जुझ्ने उपायको रूपमा मानसिकता अभ्यासको अभ्यासले लोकप्रियता प्राप्त गरेको छ, गुट्टेन्ट्याग थप्छ।

“यदि तपाईं मानसिकतामा नयाँ हुनुहुन्छ भने, तपाईं केही मिनेट लिन शान्त ठाउँ पाउनको लागि अभ्यास गर्न सक्नुहुनेछ, या त बसेर वा ढल्केर। तपाईको सास फेर्ने कुरामा ध्यान केन्द्रित गर्ने प्रयास गर्नुहोस् र सास र श्वास छोड्नुहोस्, तपाईका विचार र भावनाहरूलाई तपाईबाट टाढा लैजानुहोस्, “उनले भनिन्।

सामाजिक समर्थन खोज्नुहोस्

यद्यपि सामाजिक दूरीको लागि एक्लो समय चाहिन्छ, गुट्टेन्ट्याग भन्छन कि अरुको सहयोग लिनु उदासिनता र चिन्ताका लक्षणहरुमा सुधार ल्याउन सक्छ।

“साथीहरूसँग सम्पर्कमा रहनु महामारीको समयमा गाह्रो हुन सक्छ तर समयको साथ यसले तपाईंलाई एक्लो महसुस गर्न सघाउन सक्छ। थप रूपमा, धेरै व्यक्तिहरूले साथी-समर्थन समूहसँग काम गर्न मद्दत गर्दछन्, कि त व्यक्तिगत रूपमा वा अनलाइन। उदासिनता र चिन्ता दुबै सामान्य भएकाले त्यहाँ धेरै सामुदायिक स्रोतहरू छन्, “उनले भनिन्।

सम्पर्क रहित वितरण प्रयोग गर्नुहोस्

यदि तपाईं SARS-CoV-2 करारको बारेमा चिन्तित हुनुहुन्छ भने, भाइरस जसले COVID-19 लाई निम्त्याउँदछ, संपर्क, वितरण र कर्बसाइड सेवाहरू जतिसक्दो चाँडो खाना, कपडा र औषधि जस्ता वस्तुहरूको लागि प्रयोग गर्नुहोस्।

“धेरै औषधि पसलहरूको नि: शुल्क वितरण हुन्छ जुन तपाईं पनि पहुँच गर्न सक्नुहुनेछ। महामारीको समयमा किनमेल गर्ने चिन्ता र चिन्तालाई यी सेवाहरूले सहज पार्न सकिन्छ, “सेराणीले भने।

Spread the love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!